Podpisanie umowy na rozbudowę terminala paliw w Piotrkowie Trybunalskim

Utworzone: 16 stycznia 2020

14 stycznia 2020r. w siedzibie Grupy LOTOS w Gdańsku KB Pomorze Sp. z o.o. podpisała umowę na rozbudowę i modernizację terminala paliw w Piotrkowie Trybunalskim. Właścicielem obiektu jest spółka LOTOS Terminale S.A. koncentrująca się na magazynowaniu i dystrybucji paliw gdańskiej rafinerii na terenie Polski.

Rozbudowany i zmodernizowany terminal czterokrotnie (do 11 100 m3) zwiększy pojemność magazynową, dwukrotnie zwiększy zdolność przeładunkową (do 700 000 m3/rok). Po zakończeniu inwestycji będzie pracował 24h/dobę, 7 dni w tygodniu z wysokim stopniem  automatyzacji obsługi.

W ramach inwestycji powstanie też instalacja do przeładunku i magazynowania LPG, a także instalacja dozowania dodatków uszlachetniających do benzyn i olejów napędowych oraz instalacja dozowania biokomponentów do olejów napędowych. Dzięki temu terminal będzie oferował pełen asortyment produktów. Zaopatrzenie w paliwa odbywać się będzie koleją, a jego dystrybucja autocysternami.

 Zakończenie prac zaplanowano na przełomie 2022/2023 roku. Inwestycja zostanie zbudowana zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz w oparciu o najnowsze dostępne rozwiązania techniczne zapewniające komfortową i wydajną eksploatację. Obiekt będzie również spełniał restrykcyjne kryteria ochrony środowiska. 

Nasza firma zaprojektowała i zrealizowała w systemie EPC (pod klucz) na rzecz Grupy LOTOS bardzo wysoko oceniany projekt budowy terminala paliw w Poznaniu, który oddano do użytkowania w połowie 2014 roku.